Mladi za napredek Maribora – razstavišče Ludvik

V razstavišču Ludvik se vsako leto predstavijo mladi raziskovalci naše šole s svojimi raziskovalnimi nalogami in inovacijskimi predlogi. Letos je to žal onemogočeno, kljub temu pa je prav, da njihovo uspešno delo predstavimo, zato smo s pomočjo učiteljice Gordane Šober, koordinatorke raziskovalne dejavnosti na naši šoli, pripravili spletno razstavo.

Mestna občina Maribor v sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Maribor vsako leto objavi javni natečaj za program »Mladi za napredek Maribora«. Letos je bilo 37. srečanje. Na natečaju lahko kot avtorji raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov sodelujejo učenci od 7. do 9. razreda osnovnih šol.

Avtorjem pri pripravi raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov svetujejo mentorji – strokovni delavci šole ali zunanji strokovnjaki.

Skoraj od samega začetka, v projektu »Mladi za napredek Maribora« sodelujejo tudi naši učenci in mentorji. Naše raziskovalne naloge in inovacijski predlogi dosegajo visoke in najvišje rezultate.

V mesecu decembru 2019 je bilo potrebno oddati prijave raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov.

V mesecu februarju 2020 smo opravili šolsko predstavitev raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov. To je za mlade raziskovalce zelo pomembno, saj pridobijo še dodatne izkušnje pred javnimi zagovori.

Šolski predstavitvi je prisostvovala tudi koordinatorica projekta (ZPM Maribor), gospa Urša Žiger.

V mesecu marcu 2020 so se pričeli zagovori raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov na Srednji lesarski šoli Maribor. Zadnji zagovori nalog pa so že potekali preko aplikacije Zoom – na daljavo.

24. aprila 2020 so razglasili rezultate. Razglasitev rezultatov je bila tokrat nekaj posebnega. Avtorji in mentorji raziskovalnih nalog so lahko razglasitev spremljali preko računalniških aplikacij, voditelji razglasitve (med njimi tudi naša nekdanja učenka) pa so bili na Trgu generala Maistra.

Vse naše prijavljene in oddane raziskovalne naloge in inovacijski predlogi so prejeli priznanja.

Na državno tekmovanje se uvrstijo naloge in inovacijski predlogi, ki so dosegli vsaj 125 točk in jih predlagajo ocenjevalne komisije.

Zagovori raziskovalnih nalog in inovacijskih predlogov, ki se bodo uvrstili v drugi krog državnega tekmovanja bodo prav tako potekali preko računalniških aplikacij.

Datum zagovorov še ni znan.

PONOSNI SMO NA NAŠE RAZISKOVALCE IN NA NAŠE MENTORJE!

ČESTITAMO ZA VLOŽENO DELO IN DOSEŽKE!

Koordinatorka raziskovalne dejavnosti: Gordana Šober

Mentorica razstavišča Ludvik: Katja Stajnko

 

Scroll to Top
Skip to content